Jak określić właściwy rozmiar dla legginsów?

Znalezienie idealnego modelu legginsów, perfekcyjnie dopasowanego do rozmiaru i typu sylwetki, w większości przypadków będzie niełatwym wyzwaniem. Legginsy nie mogą być ani za duże, ani za małe. Nie mogą wyglądać niczym element garderoby pożyczony od młodszej siostry, ale nie mogą też zsuwać się z talii czy bioder przy zwykłym chodzeniu lub innych ruchach. Powinny gładko leżeć na ciele i zapewniać wygodę. W jaki sposób można zatem ten efekt uzyskać?

Czy rozmiar spodni wyznaczy prawidłowy rozmiar legginsów?

Częściowo tak, choć nie w stu procentach. Rozmiar ulubionych spodni można potraktować jak taki rozmiar wyjściowy, od którego rozpocznie się dobieranie rozmiaru legginsów damskich, aby nieco ułatwić sobie zadanie i uniknąć przymierzania pięciu czy sześciu par tych samych spodni za jednym razem. W przypadku zwykłych spodni, chociażby jeansów, rozmiarówka jest zwykle bardziej rozbudowana. Kolekcje składające się z damskich modeli legginsów mogą natomiast zostać ograniczone do trzech standardowych rozmiarów (S, M i L), a w skrajnych przypadkach i do dwóch rozmiarów – S/M oraz M/L.

Zawsze warto jednak szukać takich marek, które będą celować w przygotowywanie ubrań w wielu różnych rozmiarach, czym ułatwią klientkom idealne dopasowanie ich do sylwetki. Nie ma takiej opcji, aby legginsy, które występują tylko w dwóch wariantach pod względem długości, szerokości i wszelkich innych wymiarów, były w stanie dopasować się do każdej kobiety. Uniwersalne kroje po prostu nie istnieją, więc nie ma czegoś takiego jak rozmiar uniwersalny.

Jak prawidłowo zmierzyć swoje ciało?

W przypadku gdy legginsy kupuje się przez Internet, trzeba włożyć nieco wysiłku w odpowiednie obmierzenie swojego ciała, aby później wyznaczone parametry móc dopasować do tabeli rozmiarów podanej na stronie producenta. Większość marek posiada już takie tabele i zwykle bazuje w nich na rozmiarach międzynarodowych. Nie należy jednak zakładać tego z góry, trzeba się co do tego upewnić. O tabele z konkretnymi wymiarami poszczególnych produktów można też prosić bezpośrednio w sklepach stacjonarnych.

Podczas pomiaru w pierwszej kolejności należy zmierzyć talię, zwłaszcza jeśli planuje się kupić legginsy z wyższym stanem, które tę talię będą najprawdopodobniej zakrywać. Miarką należy owinąć ciało mniej więcej na linii pępka lub tuż nad nim – w miejscu, w którym figura jest ewidentnie najwęższa. W następnym kroku można przejść do mierzenia bioder, które z kolei stanowią ten najszerszy element kobiecej sylwetki. W razie potrzeby warto też sprawdzić obwód swoich ud, zwłaszcza jeśli ma się nieco pełniejsze lub wyraźnie umięśnione nogi, które często nie mieszczą się w standardowych rozmiarach bardziej obcisłych spodni.

Pomiary powinny być dokonywane na wyprostowanej sylwetce, przy złączonych stopach. Aby uzyskać jak najbardziej prawidłowy wynik, najlepiej zmierzyć ciało z pomocą drugiej osoby.

Po czym można poznać źle dopasowane legginsy?

Prawidłowo dopasowane legginsy damskie są wprost niewyczuwalne na ciele. Stają się taką drugą skórą, która dosłownie spaja się z sylwetką i zachowuje się niczym jej przedłużenie. Nawet jeśli rozmiar zdaje się idealny, warto wykonać sobie mały test i jeszcze w sklepie albo podczas przymierzania legginsów w domu spróbować wykonać kilka intensywniejszych ruchów, wymachów nogami albo najlepiej przysiadów. Materiał w takich pozycjach nie powinien nadmiernie się rozciągać. Trzeba po prostu sprawdzić, czy nie zaczyna on prześwitywać, bo jeśli tak się dzieje, to albo legginsy mają złą jakość, albo mają po prostu za mały rozmiar i w takim wypadku trzeba sięgnąć po ich większy model.

Z kolei za duże legginsy zachowają się w odwrotny sposób. W ich przypadku problemem stanie się zbyt duża ilość materiału, który będzie się marszczyć i na pewno nie zdoła utworzyć idealnie gładkiego pokrycia dla ciała. W przypadku gdy legginsy już podczas mierzenia zdają się być za luźne, zdecydowanie trzeba sięgnąć po ich mniejszy rozmiar, mając na uwadze to, że wskutek użytkowania legginsy zawsze ulegają pewnemu rozciągnięciu.

Comments are closed.