Spódnice – odpowiedni wybór

Nadeszła jesień, a to oznacza, że czas zacząć ponownie inwestować w swoją garderobę. W końcu nigdy nie można mieć zbyt wielu przytulnych sukienek i kardiganów do noszenia w chłodniejszych miesiącach. Spódnice to kolejny świetny element, który możesz dodać do swojej garderoby przez cały rok. Wyglądają świetnie ze wszystkim, od grubych swetrów po dopasowane bluzki. Jak więc wybrać odpowiednie spódnice? Przeczytaj nasz przewodnik!

Poznaj swoją szafę

Spódnice

Nigdy nie można mieć zbyt wielu spódnic w swojej szafie. W rzeczywistości zalecamy, aby każda kobieta miała w swojej szafie co najmniej trzy spódnice o różnej długości. To dlatego, że nigdy nie wiesz, kiedy możesz potrzebować jednej do bluzki, drugiej na niezobowiązującą kolację lub dłuższej na specjalną okazję. Wybierając spódnice, na pewno napotkasz pewne problemy. Zrozumienie ich pomoże Ci dokonać lepszych wyborów do Twojej szafy.

Pierwszym z nich jest długość. Ponieważ Twoje nogi decydują o tym, jaką długość możesz nosić z czym, chcesz wybrać długość, która będzie komplementem, ale też nie będzie przytłaczać Twoich nóg. Unikaj spódnic, które są tak krótkie, że wyglądają jak szorty, a także tych, które są za długie. Następnie należy wziąć pod uwagę tkaninę.

Spódnice mogą być wykonane z każdego rodzaju tkaniny, ale najlepsze są wykonane z bawełny, lnu i jedwabiu. Bawełna jest świetną tkaniną, ponieważ czuje się miękka i lekka, ale jest też łatwa w pielęgnacji. Len jest również świetną tkaniną, ponieważ jest lekki, ale ma również naturalne odczucie, które jest dobre dla skóry.

Poznaj swój kształt ciała

Następnie musisz znać swój kształt ciała. Jeśli nie jesteś pewien, usiądź przed lustrem i zacznij podnosić ramiona nad głową. Wykonaj gest jednym ramieniem i częścią drugiego. Na jakiej części ląduje? To jest ta część kształtu Twojego ciała, którą masz. Teraz gdy wiesz, jaki masz kształt, powinnaś być w stanie dowiedzieć się, jaki rodzaj spódnicy będzie wyglądał na tobie najlepiej.

To dlatego, że istnieją różne kształty ciała dla każdej kobiety. Typy ciała o dużej masie mogą nosić spódnice o linii A. Są to długie ubrania, które omijają ciało. Najlepiej nosić je z dżersejem lub t-shirtem, aby pokazać swoje piękne linie. Bardziej okrągłe kształty ciała mogą nosić bardziej dopasowane style. Są to krótkie ubrania, które przylegają do ciała i rozszerzają się u dołu. Wyglądają świetnie z botkami i butami do kostek, a nawet z płaskimi butami.

Wybierz rodzaj i gramaturę tkaniny

Następnie musisz wybrać rodzaj tkaniny i gramaturę. Jest kilka rzeczy, o których będziesz chciała pamiętać w zależności od kształtu ciała. Jeśli masz ciężki górny typ ciała, wybierz cięższą tkaninę. Pomoże to nadać Ci więcej krzywizn. Jeśli masz bardziej okrągły typ ciała, będziesz chciała iść na lżejszą tkaninę. Będzie to wyglądać tak, jakbyś nie miał na sobie nic. Jeśli masz połączenie tych dwóch, wybierz spódnicę, która ma trochę obu.

Zdecyduj się na długość obszycia

Kolejną rzeczą, którą należy rozważyć jest długość obszycia. Istnieje pięć różnych długości, które możesz wybrać. Pamiętaj jednak, że im krótsze obszycie, tym krótsza długość spódnicy. Ważne jest więc, aby wybrać długość, która nie będzie zbyt krótka.

Comments are closed.