Jak wybrać idealną bluzę dla swojego stylu?

Bluzy to najbardziej uniwersalna odzież. Są wygodne, pasują prawie do wszystkiego i mają nieskończoną ilość stylów. Jeśli mamy być szczerzy, większość mężczyzn byłaby całkowicie zadowolona z pary spodni dresowych i bluzy na co dzień. W końcu, kto nie lubi wylegiwać się w piżamie? Nie oznacza to jednak, że powinieneś sięgać po byle jaką bluzę, gdy potrzebujesz czegoś do ubrania w chłodną noc lub gdy nie masz ochoty na zakupy. Musisz wybrać odpowiednią bluzę do swojego stylu, tak aby pasowała do innych elementów garderoby i abyś wyglądała szczuplej i bardziej spójnie, kiedy ją nosisz.

Zrób plan, zanim skoczysz na zakupy

bluza

Zanim wyruszysz do najbliższego sklepu w poszukiwaniu bluz, usiądź i zdecyduj, czego szukasz. Zdecyduj, co nosisz najczęściej i co chcesz nosić, gdy potrzebujesz konkretnego wyglądu lub uczucia. Na przykład, jeśli zawsze nosisz bardziej formalne ubrania, to dobrym wyborem może być bluza z prostym nadrukiem. Z drugiej strony, jeśli jesteś typem faceta, który przez 95% czasu chodzi bez koszulki, to bluza z odważnym logo i kolorem prawdopodobnie nie jest w Twoim stylu.

Kiedy zdecydujesz, czego szukasz, będziesz mógł zawęzić swoje opcje i dokonać lepszego wyboru, gdy będziesz w sklepie. Możesz również zajrzeć najpierw do Internetu, aby dowiedzieć się, jakie różne style są popularne i jakie style są trendy w tej chwili.

Poznaj swoje podstawy

Bluzy są dość uniwersalne, ale większość z nich nie ma najbardziej podstawowych cech. Będziesz chciał pomyśleć o niektórych z tych cech, zanim zaczniesz przeglądać bluzy.

  • Długość rękawów – Rękawy są ważną częścią bluzy, ponieważ zazwyczaj schodzą do nadgarstków. Idealnie byłoby, gdyby rękawy były zarówno wystarczająco długie, by zakryć dłonie, jak i nie za długie, by nie były uciążliwe.
  • Długość – Długość bluzy jest ważna do rozważenia. Bluzy powinno się nosić wciągnięte, ale nosi się je również bardziej swobodnie, kiedy nie nosisz ich do eleganckiego stroju. Jeśli nosisz bluzy bardziej swobodnie, możesz rozważyć krótszą długość.

Zobacz co jest nowe i trendy

Na rynku jest teraz wiele nowych stylów i nowych trendów, więc rozejrzyj się po swojej szafie i zobacz, czy możesz znaleźć coś, co jest podobne do tego, co już masz. To pomoże ci zaoszczędzić trochę pieniędzy i zapewni, że bluza, którą wybierzesz, ma wygląd, który pasuje do twoich istniejących przedmiotów. Kolejną ważną rzeczą do rozważenia, gdy próbujesz zdecydować, co jest nowe i trendy, jest cena.

Istnieje wiele nowych, modnych bluz na rynku, które są zdecydowanie zbyt drogie i nie oferują żadnej prawdziwej wartości lub stylu. Chcesz się upewnić, że kupujesz do trendów i stylów, które są trendy i popytu, ale również, że nie są zbyt drogie.

Nie zapominaj o wygodzie

Bluzy są przeznaczone do wygodnego noszenia. Jeśli próbujesz znaleźć konkretny styl, nie możesz być zbyt wybredny w kwestii dopasowania czy detali, ponieważ koszula musi być wygodna. Może to oznaczać, że będziesz musiał pójść na kompromis w kwestii szczegółów, ale nie chcesz nosić zbyt ciasnej lub źle dopasowanej koszuli. Komfort wchodzi również w grę, gdy próbujesz zdecydować się na bluzę do warstwy pod spodem.

Jeśli chcesz nosić bluzę jako swobodną warstwę, to nie chcesz wybierać zbyt ciężkiej lub zbyt ciepłej koszuli. Z drugiej strony, jeśli chcesz nosić bluzę ze strojem dressy, chcesz się upewnić, że koszula nie jest zbyt cienka lub zbyt lekka.

Zrezygnuj z logo i nadruków

Loga i nadruki są świetne, ale zazwyczaj są zbyt przyciągające uwagę i zbyt krzykliwe. Jeśli wybierasz bardziej swobodny, zrelaksowany wygląd, to bluza bez żadnych logo i nadruków jest drogą do zrobienia. Zamiast tego możesz znaleźć bardziej podstawowe jednolite kolory lub podstawowe wzory, które są bardziej niedopowiedziane.

Comments are closed.